Kategorie
- Baterie łazienkowe (5100)
- Baterie umywalkowe (1509)
- Baterie bidetowe (357)
- Komplety natryskowe (1119)
- Panele prysznicowe (8)
- Baterie wannowe (777)
- Wylewki wannowe (79)
- Baterie prysznicowe (472)
- Akcesoria prysznicowe (283)
- Baterie wannowe wolnostojące (142)
- Deszczownice (159)
- Rączki natryskowe (124)
- Akcesoria do baterii (78)
- Zestawy baterii (3)
- Popularne kategorie (966)
Producent
- Art Platino (45)
- Axor (5)
- Besco (168)
- Blue Water (63)
- Cersanit (153)
- Corsan (33)
- Daniel Rubinetterie (28)
- Deante (528)
- Emmevi (65)
- Ferro (91)
- Framo (13)
- Giulini Giovanni (163)
- Grohe (427)
- Hansgrohe (605)
- Hydroland (24)
- Ideal Standard (2)
- Isa Idrosanitaria (3)
- KFA Armatura (144)
- Kludi (266)
- Kohlman (690)
- Kuchinox (6)
- Laveo (214)
- New Trendy (1)
- Novellini (10)
- Paffoni (513)
- Paini (3)
- Ravak (72)
- Rea (75)
- Remer Rubinetterie (2)
- Roca (65)
- Schell (12)
- Touchless Freaks (1)
- Tres (2)
- Valvex (176)
- Vedo (300)
- Vema Rubinetterie (102)
- Villeroy & Boch (2)
- Vitalle (27)
Wysyłka w
Cena
-
od
do
Nowość
Promocja
Nowoczesne baterie łazienkowe w Topsanit
Chcesz mieć elegancką łazienkę? Nie wiesz, jak wybrać odpowiednie baterie łazienkowe do Twojego wnętrza? Zobacz baterie łazienkowe, które mamy w ofercie i znajdź te, które podobają Ci się najbardziej. W naszym sklepie znajdziesz nowoczesne baterie łazienkowe. Pod tym hasłem kryją się zarówno baterie designerskie, o nieco futurystycznych kształtach, ale również baterie minimalistyczne, delikatne, niezwykle proste w formie. Często pierwsze skrzypce grają najprostsze formy geometryczne: walec, prostopadłościan czy stożek, które w nowoczesnych bateriach występują w bardzo różnych funkcjach. Niektóre nowoczesne baterie łazienkowe są oparte o jedną z powyższych brył i są całe kanciaste lub, wręcz przeciwnie, okrągłe i bez żadnych ostrych kątów. Są jednak i takie, które zostały zaprojektowane jako mix tych brył, co zwykle wcale im nie zaszkodziło, ale wręcz przeciwnie, raczej nadało im cech unikalności.
560,00 zł
1 869,00 zł
3 396,00 zł
Cena regularna:
3 654,00 zł
124,00 zł
1 775,00 zł
Cena regularna:
1 879,00 zł
654,00 zł
Cena regularna:
1 379,00 zł
1 163,00 zł
459,00 zł
385,00 zł
650,00 zł
1 635,00 zł
2 360,00 zł
2 050,00 zł
893,00 zł
Cena regularna:
1 345,00 zł
4 230,00 zł
Cena regularna:
5 609,00 zł
450,00 zł
1 804,00 zł
862,00 zł
1 024,00 zł
Cena regularna:
1 118,00 zł
264,00 zł
Cena regularna:
281,00 zł
530,00 zł
499,00 zł
Cena regularna:
530,00 zł
1 579,00 zł
Cena regularna:
1 672,00 zł
Baterie umywalkowe, prysznicowe, wannowe
Szukając baterii do swojej łazienki zwróć uwagę na to, czy w danej kolekcji występują wszystkie potrzebne Ci baterie. Większość producentów oferuje różne rodzaje baterii w ramach jednej kolekcji, ale nie wszyscy. W typowych kolekcjach występują baterie umywalkowe, baterie prysznicowe czy baterie wannowe, ale może zdarzyć się tak, że w jakiejś serii nie będzie baterii bidetowej lub bateria prysznicowa będzie występować jedynie w wersji natynkowej. Sprawdź to, zanim zakochasz się w jakimś modelu baterii, bo dzięki temu unikniesz niepotrzebnych rozczarowań.
Jak wybierać baterie łazienkowe?
Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe uwagi, może się wydawać, że wybór baterii łazienkowej będzie trudny. Różnorodność modeli, wzorów i kolorów może przyprawić o kolorowy zawrót głowy. A jednak wyboru trzeba dokonać, bo łazienka bez baterii łazienkowej nie może istnieć. Warto zatem zacząć od tego, by zastanowić się, jakie baterie łazienkowe będą najlepiej pasować do Twojej wizji łazienki. Jeśli wiesz, w jakim stylu chcesz urządzić wnętrze, to z pewnością uda Ci się wybrać odpowiednie baterie łazienkowe.
Niektóre style niemal narzucają wybór baterii, bo np. w aranżacjach w stylu industrialnym najlepszym wyborem będą czarne baterie łazienkowe. We wnętrzach retro najlepiej sięgnąć po baterie stylizowane na baterie sprzed kilkudziesięciu lat, bo tylko taki wybór pozwoli stworzyć spójnie stylistycznie wnętrze. Najtrudniej mają osoby, które chcą urządzić nowoczesną łazienkę, ale wizja stylu jest nieco mniej skonkretyzowana.
W takiej sytuacji najlepiej zacząć od kształtu. Należy zastanowić się, czy chcemy mieć w łazience obłe kształty czy może raczej preferujemy kanciaste formy. Możemy dobrać je do wybranej już wcześniej ceramiki łazienkowej i iść w ten sam kształt lub wręcz przeciwnie, zadziałać na zasadzie kontrastu, decydując się na wybór kanciastych baterii do obłej ceramiki i odwrotnie. Wybór kształtu znacznie ograniczy nam liczbę baterii pasujących do naszego kryterium głównego i podjęcie decyzji, jaką baterię łazienkową wybrać, będzie zdecydowanie łatwiejsze.
Baterie czarne, białe czy chromowane?
Współczesne baterie łazienkowe występują w wielu różnych kolorach. Typowe i znane od lat baterie chromowane są zastępowane przez czarne baterie. Idealnie pasują one do czarnej ceramiki łazienkowej i wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Czarne baterie łazienkowe najlepiej prezentują się w aranżacjach industrialnych, ale mogą wyglądać równie dobrze w łazienkach minimalistycznych czy skandynawskich.
Niektórzy zwracają również uwagę na białe baterie do łazienki, które co prawda cieszą się mniejszą popularnością niż baterie czarne, ale jednak nie możemy pominąć ich istnienia. Warto obejrzeć je wszystkie i dopiero po takim przeglądzie zdecydować, która bateria będzie wyglądać najlepiej w Twojej łazience.
Nie znaczy to jednak, że chromowane baterie łazienkowe całkiem wyszły z mody. Nadal to one są najczęściej wybierane i kupowane, ale teraz nie są jedyną alternatywą, dlatego warto wiedzieć, że można wybrać.
Baterie umywalkowe - podtynkowe i stojące
Baterie umywalkowe dostępne w asortymencie można podzielić ze względu na sposób ich montażu na stojące oraz podtynkowe. Niewielka bateria umywalkowa stojąca jest powszechnie stosowanym rodzajem armatury łazienkowej. Wymaga umywalki z otworem, w którym się ją mocuje i jest charakterystyczna dla umywalek podblatowych.
Modne od kilku sezonów umywalki nablatowe potrzebują innych rozwiązań. Można zastosować do nich armaturę przypominającą baterie kuchenne: mocowane w blacie, na którym osadzona jest umywalka i na tyle wysokie, żeby można było z niej swobodnie korzystać. Innym rozwiązaniem w przypadku umywalek nablatowych są baterie ścienne, czyli podtynkowe. Charakteryzują się one tym, że poza wylewką oraz elementem służącym do otwierania i zamykania zaworu wody i regulacji jej strumienia, wszystkie pozostałe elementy wewnętrzne baterii są niewidoczne i ukryte pod okładziną ścienną.
Baterie prysznicowe - pojedyncze i w komplecie z deszczownicą
Baterie łazienkowe prysznicowe, podobnie jak ich umywalkowe odpowiedniki, są produkowane w dwóch wersjach: jako naścienne oraz podtynkowe. W pierwszym przypadku, wszystkie elementy baterii są widoczne na zewnątrz, a w drugim - część z nich jest ukryta pod tynkiem. Wówczas w kabinie prysznicowej w zasięgu wzroku znajduje się jedynie słuchawka z uchwytem oraz zewnętrzna część baterii, a także deszczownica, która oczywiście jest stosowana opcjonalnie.
W przypadku armatury prysznicowej coraz bardziej popularna jest bateria łazienkowa w postaci panelu prysznicowego. Czym jest panel prysznicowy? To szczególny rodzaj urządzenia, który mieści w sobie zarówno baterię wraz z wszystkimi elementami niezbędnymi do użytkowania, jak i zespół elementów do hydromasażu. Taki zestaw prysznicowy można zamontować w każdej kabinie, zapewniając sobie dodatkowy komfort podczas natrysku.
Baterie wannowe ścienne oraz wolnostojące
Armatura łazienkowa w przypadku wanien to trzy rodzaje rozwiązań:
-
baterie wannowe ścienne,
-
baterie wannowo natryskowe ścienne,
Oczywiście wśród baterii łazienkowych przeznaczonych do wanien można wyróżnić również baterie podtynkowe oraz klasyczne, natynkowe. Zróżnicowanie dotyczy armatury przeznaczonej do mocowania na ścianie.
Bateria ścienna do wanny może być wyposażona wyłącznie w wylewkę, bez słuchawki prysznicowej. Takie rozwiązanie stosuje się często jeśli łazienka poza wanną wyposażona jest w kabinę natryskową. Kiedy w pomieszczeniu zamontowana jest wyłącznie wanna, lepiej sprawdzą się baterie wannowo-prysznicowe.
Baterie bidetowe - z wylewką lub słuchawką
Baterie bidetowe, tak samo jak ich odpowiedniki przeznaczone do umywalek, wanien czy kabin prysznicowych, różnią się między sobą sposobem montażu. Część modeli przeznaczonych jest do mocowania w otworze bidetu - te wyposażone są w klasyczne wylewki, natomiast inne montuje się pod tynkiem. Baterie łazienkowe podtynkowe do bidetów wyposażone są w słuchawkę.
Baterie łazienkowe - w zestawie czy osobno?
W przypadku armatury łazienkowej zakup baterii w zestawie nie jest niezbędny. Choć niektórzy producenci oferują tzw. zestawy, w których skład najczęściej wchodzą baterie prysznicowe, umywalkowe i wannowe, to jednak wybierając z oferty klient jest w stanie samodzielnie dopasować wszystkie niezbędne elementy wyposażenia łazienki.
Szeroki wybór modeli, a wśród nich zróżnicowane typy baterii łazienkowych, które obejmują zarówno rozwiązania klasyczne, natynkowe, jak i podtynkowe, pozwolą na wybór najbardziej odpowiedni w danym przypadku.
Kupujący może na przykład wykonując częściowy remont łazienki, chcieć zainstalować baterię podtynkową w kabinie prysznicowej, pozostawiając przy umywalce wysoki kran, wymieniając go jedynie na nowy. Wtedy najlepszą opcją będzie samodzielny wybór potrzebnych rozwiązań.